تبلیغات
                                                                                  خدای بزرگ است اهورا مزدا                من کوروش                پادشاه جهان,شاه بزرگ                شاه نیرومند                شاه چهار گوشه جهان                پسر کمبوجیه, نوه کوروش, نبیره چیش پیش, شاهان بزرگ, شاهان انشان, از تبار پادشاهی جاودانه, آنکه پادشاهیش را خداوند دوست می داشت.                آنگاه که من آشتی خواهان به بابل اندر شدم, مردم گامهای مرا به شادمانی پذیرفتند.                سربازان بسیار من دوستانه اندر بابل گام بر میداشتند, نگذاشتم رنج و آزاری به مردم این سرزمین وارد آید.                من برده داری را بر انداختم                درماندگیشان را چاره کردم, فرمان دادم همه مردم در پرستش خدای خود آزاد باشند و کسی آنان را نیازارد                من همه شهرهای ویران را از نو ساختم                همه نیایشگاه های بسته را گشودم                همه مردمان آواره را به جایگاه خود برگرداندم                خداوند بزرگ از کارهای نیک من خوشنود شد                بشود که دلها شاد گردد.                نبشه کورش بزرگ پادشاه ایران-بابل 538 پیش از میلاد                                                                             e-mail: sshetaban206@gmail.com دستی که خاتم بوسید - کودکان کار
دستی که خاتم بوسید
کارگران نیروی محرکه چرخهای صنایع جهان هستند. حمایت از جامعه کارگری حمایت از تولید کننده و مصرف کننده است.

بازدید : مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 11 آذر 1389


كافی است در خیابان ها قدم بزنید وبه دور وبر خود اندكی توجه كنید. كودكان معصومی را خواهید دید كه از سر ناچاری مجبور به كار هستند.كودكان كار در همه جا دیده می شونداما نكته اینجاست كه بخش زیادی از آنها هرگزدیده نمی شوند, چون در كارگاه ها, كارخانه ها, مغازه ها و یا واحدهای صنعتی و خدماتی و در بخش مسكن و یا باربری دستی بازار مشغول هستند. در این میان كودكانی هم پیدا می شوند كه به دلیل عدم دسترسی به این مكان ها و یا تلاش برای تحصیل مجبور به دستفروشی در خیابان ها, مترو, بازار و پارك ها و مكان های عمومی هستند.
براستی چه كسی مسئول شكم گرسنه ی این كودكان است؟

وقتی كودكان ایرانی در خیابان ها به دنبال یك لقمه نان هستند, مسئولان كجا هستند؟ این ها تنها بخشی از سئوالاتی است كه به ذهن هر آدم با وجدانی می رسد.
در قاموس حرف های زیبا همه فضیل عیاض هستندو حاتم طایی!اما درد اینجاست كه كودكان دست فروش ایرانی با خطرات متعددی روبرو هستند.
آسیب های اجتماعی فراوانی در كمین این كودكان است.هر كدام ازاین كودكان طعمه ی خوبی برای مجرمین وافراد شرور هستند.ضمن آنكه به طبع نابرابری اجتماعی خود باعث می شود كه این كودكان كار در آینده وبطور بالقوه قابلیت تحریك پذیری بیشتری نسبت به هم سن وسالان خود برای گرایش به جرم وجنایت داشته باشند.كودكان كار با توجه به محیط های كاری نامناسب با افراد بسیاری سروكار دارند.
دور بودن از یك محیط تربیتی كارآمدودائمی, خود بزرگترین آسیب ممكنه را درپی دارد.
سوء استفاده از این كودكان از مهترین آسیب های اجتماعی است كه در روحیه وتربیت آنها اثر گذار است.ادبیات این كودكان وآرزوهای آنها از جنس ادبیات وآرزوهای هم سن وسالانشان نیست,كودكان دست فروش ودوره گرد در خیابان ها پرسه می زنند تا لقمه نانی به دست آورند.هیچ حمایت اجتماعی از آنها صورت نمی گیرد.اصولا هیچ سازمان ونهاد اجتماعی از وجود آنها با خبر نیست.این كودكان دوره گرد ودست فروش توسط بعضی افراد سود جو استخدام وبرای درآمدزایی سیار از آنها استفاده می شود.
درآمد اندك حاصل از دست فروشی ودوره گردی نیز به فرد دیگری می رسد كه هزینه ی اولیه ای در ختیار این كودكان قرار داده است. این تنها یك روی سكه است.زیرا در حال حاضر شمار دختران نوجوان وكودك دستفروش ونیز كودكان پسر دستفروش در حال فزونی است.این فزونی می تواند عواقب وخیمی در پی داشته باشد. 
 ارسال توسط سید احمد شتابان
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

كد موزیك بی کلام