تبلیغات
                                                                                  خدای بزرگ است اهورا مزدا                من کوروش                پادشاه جهان,شاه بزرگ                شاه نیرومند                شاه چهار گوشه جهان                پسر کمبوجیه, نوه کوروش, نبیره چیش پیش, شاهان بزرگ, شاهان انشان, از تبار پادشاهی جاودانه, آنکه پادشاهیش را خداوند دوست می داشت.                آنگاه که من آشتی خواهان به بابل اندر شدم, مردم گامهای مرا به شادمانی پذیرفتند.                سربازان بسیار من دوستانه اندر بابل گام بر میداشتند, نگذاشتم رنج و آزاری به مردم این سرزمین وارد آید.                من برده داری را بر انداختم                درماندگیشان را چاره کردم, فرمان دادم همه مردم در پرستش خدای خود آزاد باشند و کسی آنان را نیازارد                من همه شهرهای ویران را از نو ساختم                همه نیایشگاه های بسته را گشودم                همه مردمان آواره را به جایگاه خود برگرداندم                خداوند بزرگ از کارهای نیک من خوشنود شد                بشود که دلها شاد گردد.                نبشه کورش بزرگ پادشاه ایران-بابل 538 پیش از میلاد                                                                             e-mail: sshetaban206@gmail.com دستی که خاتم بوسید - 9.5 میلیون کارگر مشمول دریافت سهام عدالت هستند.
دستی که خاتم بوسید
کارگران نیروی محرکه چرخهای صنایع جهان هستند. حمایت از جامعه کارگری حمایت از تولید کننده و مصرف کننده است.

بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 30 مرداد 1389

وزیر کار و امور اجتماعی گفت: براساس برآوردهای آماری، هم‌اکنون حدود 9.5 میلیون کارگر در ایران فعالیت می‌کنند که تمام آنها مشمول دریافت سهام عدالت هستند.
"دکتر عبدالرضا شیخ‌الاسلامی" در حاشیه امضای تفاهمنامه آموزش مهارت کارگران خباز در جمع خبرنگاران، افزود: تمام کارگران نظیر اقشار مختلف اجتماعی حق استفاده از مزایای سهام عدالت را دارند و از نظر وزارت کار و اموراجتماعی هیچ صنف یا گروهی از کارگران در دریافت سهام عدالت مقدم‌ بر سایر اقشار نیستند.
وی با اشاره به اینکه متولی واگذاری سهام عدالت وزارت اقتصاد و امور دارایی است گفت: وزارت کار در این خصوص تنها به شناسایی و نام‌نویسی از کارگرانی که متقاضی دریافت سهام عدالت هستند، تلاش می‌کند.
دکتر شیخ‌الاسلامی با بیان اینکه تاکنون کارگران ساختمانی برای دریافت سهام عدالت شناسایی و از آنها نام‌نویسی شده است، گفت: این موضوع به معنای اولویت داشتن کارگران ساختمانی نسبت به سایر کارگران واحدهای دیگر اقتصادی نیست بلکه همه کارگران نظیر دیگر اقشار جامعه می توانند از مزایای این سهام بهره‌مند شوند.
* نرخ بیکاری
وزیر کار با اشاره به نرخ بیکاری اعلام شده از سوی مرکز آمار ایران، گفت: افزایش 3.5 درصدی نرخ بیکاری در فروردین ماه امسال می‌تواند به سبب افزایش جمعیت فعال کشور و مراجعه آنها برای تقاضای کار باشد.
وی ادامه داد: بیشترین سهم از جمعیت بیکار کشور را گروه‌های سنی جوانی تشکیل می دهند که پس از فارغ التحصیلی وارد بازار کار می شوند.
* اشتغال بازنشستگان
دکتر شیخ‌الاسلامی با اشاره به اشتغال دوباره افراد بازنشسته گفت: مطابق قانون افراد بازنشسته حق استخدام دوباره را ندارند و استخدام مجدد آنها در دستگاه‌های دولتی ممنوع است.
وی در مورد متوقف شدن بازنشستگی پیش از موعد گفت: قوانین مربوطه به بازنشستگی بیش از موعد در دستگاه‌های دولتی به دلیل کمبود بودجه متوقف شده است.
وزیر کار با بیان اینکه بازنشسته شدن هر کارمند برای دستگاه‌های دولتی هزینه بازخریدی و سنوات به همراه دارد، گفت: هم اکنون به دلیل کمبود بودجه اجرای این قانون متوقف است.
به گفته وزیر کار، خروجی نیروهای انسانی با سابقه 30 سال خدمت در دستگاه‌های دولتی از ورودی نیروهای انسانی جدید کمتر است بنابراین توقف اجرای بازنشستگی پیش از موعد در دستگاه‌های دولتی به جهت تامین منابع انسانی است.
* بازرسی از واحدهای تولیدی
دکتر شیخ‌الاسلامی در خصوص بازرسی از واحدهای تولیدی گفت: براساس اینکه مناسبات کارگر و کارفرما باید برمبنای قانون تنظیم شده باشد به همین دلیل بازرسی به صورت آزمایشی و تصادفی صورت می‌گیرد.
وی در خصوص برون سپاری مسئولیت بازرسی کار افزود: در مورد بازرسی کار با کمبودهایی مواجه هستیم و به همین دلیل وزارت کار تلاش دارد این وظیفه را برون سپاری کند.
** اصلاح قانون کار
وی همچنین در مورد اصلاح قانون کار گفت: براساس اسناد موجود در گذشته بررسی طرح‌ها و لوایح مربوطه به اصلاح قانون کار به صورت سه‌جانبه انجام شده است اما از آنجا که نمایندگان تشکل‌ها همواره تغییر می کنند ممکن است افراد جدید از اقدامات انجام شده بی‌اطلاع باشند به همین دلیل تلاش می شود در نشست‌های مشترک، نمایندگان جدید را از اقدامات انجام شده مطلع کنیم.
** دور کاری
وزیر کار با اشاره به اینکه ایده اولیه این طرح را وزارت کار در دولت دهم برای نخستین‌بار مطرح کرد، گفت: براین اساس به منظور جلوگیری از ائتلاف وقت و هزینه و نیز افزایش بهره‌وری آن دسته از کارکنانی که قادر به انجام کار در خانه و یا محلی دور از محل کار خود هستند، این طرح به اجرا در‌ می‌آید.
وی افزود: در این مورد وزارت کار از آن دسته از کارکنانی که تمایل دارند محل کار خود را به خانه تغییر دهند نام‌نویسی کرده و با بررسی صلاحیت و نوع کار در مورد درخواست آنها تصمیم‌گیری می‌کند.
* انتقال از تهران
وزیر کار همچنین در باره خروج کارکنان سازمان‌ها و ادارات تابعه وزارت کار از تهران به سایر شهرستان‌ها گفت: مجموع این اقدامات به منظور کاهش آلودگی هوا و بار ترافیکی، صرفه‌جویی در هزینه و ارتقا بهره‌وری انجام می‌شود و در این زمینه در وزارت کار نیز اقداماتی در دست بررسی است.
ارسال توسط سید احمد شتابان
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

كد موزیك بی کلام