تبلیغات
                                                                                  خدای بزرگ است اهورا مزدا                من کوروش                پادشاه جهان,شاه بزرگ                شاه نیرومند                شاه چهار گوشه جهان                پسر کمبوجیه, نوه کوروش, نبیره چیش پیش, شاهان بزرگ, شاهان انشان, از تبار پادشاهی جاودانه, آنکه پادشاهیش را خداوند دوست می داشت.                آنگاه که من آشتی خواهان به بابل اندر شدم, مردم گامهای مرا به شادمانی پذیرفتند.                سربازان بسیار من دوستانه اندر بابل گام بر میداشتند, نگذاشتم رنج و آزاری به مردم این سرزمین وارد آید.                من برده داری را بر انداختم                درماندگیشان را چاره کردم, فرمان دادم همه مردم در پرستش خدای خود آزاد باشند و کسی آنان را نیازارد                من همه شهرهای ویران را از نو ساختم                همه نیایشگاه های بسته را گشودم                همه مردمان آواره را به جایگاه خود برگرداندم                خداوند بزرگ از کارهای نیک من خوشنود شد                بشود که دلها شاد گردد.                نبشه کورش بزرگ پادشاه ایران-بابل 538 پیش از میلاد                                                                             e-mail: sshetaban206@gmail.com دستی که خاتم بوسید - نمایندگان مجلس: حقوق بازنشستگان باید متناسب با تورم افزایش یابد.
دستی که خاتم بوسید
کارگران نیروی محرکه چرخهای صنایع جهان هستند. حمایت از جامعه کارگری حمایت از تولید کننده و مصرف کننده است.

سرویس کارگری. افزایش 6 درصدی حقوق بازنشستگان و عدم تطابق آن با قانون کار و قوانین مصوب مجلس موجی از نارضایتی را در میان این قشر که از آسیب پذیر ترین اقشار جامعه اند به وجود آورده است.

عدم پایبندی دولت به اجرای  قوانینی که افزایش حقوق بازنشستگان را مطابق با تورم پیش بینی و مقرر کرده است ،‌ آن هم در شرایطی که در آستانه اجرایی شدن قانون هدفمند کردن یارانه ها هستیم ،‌موجب بروز نگرانی هایی در میان بازنشستگان و افراد کم بضاعت جامعه شده است.
درا ین میان اما دیدگاههای نمایندگان مجلس و عکس العمل آنها در واکنش به این موضوع اجتماعی که به طور مستقیم با معیشت قشر وسیعی از افراد جامعه در ارتباط است مورد توجه به مردم قرار گرفته است؛ چه وکلای ملت براحقاق حقوق حقه مردم مطابق با شرع و قانون قسم خورده اند اگرچه به نظر می رسد مجلس همچنان در استفاده از ابزارهای قانونی خود برای اعمال فشار به دولت برای اجرای برخی قوانین یا دچار تردید است و یا کند موضوع را در یافته است که در هر دو صورت نتیجه برای مردم یکسان است.
آنچه در زیر می خوانید واکنش نمایندگان مردم است ، درباره کوتاهی دولت در افزایش حقوق بازنشستگان که در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی کاروکارگر مطرح کرده اند.
عضو کمیسیون اجتماعی : مجلس وارد عمل می شود
سید محمد مهدی پورفاطمی از عزم مجلس برای حل موضوع افزایش حقوق بازنشستگان خبر داد.
نماینده مردم دشتی و تنگستان افزود: در حالیکه در آستانه اجرای هدفمند کردن یارانه ها هستیم ، روا نیست که فشار مضاعفی بر اقشار آسیب پذیر و کارگران وارد کنیم لذا مجلس برای حل موضوع مداخله می کند.
این عضو کمیسیون اجتماعی خاطرنشان ساخت: دولت باید با ارایه راهکارهایی از بروز چنین مساله ای جلوگیری کند ؛ چرا که این مساله برای بسیاری از خانواد ه ها و بازنشستگان بحران های جدی مالی و خانوادگی را به بار خواهد آورد که بعضا قابل جبران هم نیستند.
عضو کمیسیون اقتصادی: از همه ابزارهای قانونی استفاده می کنیم
احد خیری نیز گفت: اگر دولت نسبت به حل مشکل بازنشستگان اقدام نکند، مجلس از همه ظرفیت های قانونی خود استفاده خواهد کرد.
نمایندگان مردم بستان آباد در مجلس هشتم با اشاره به اینکه وکلای مردم وظیفه قانونی خود را فراموش نکرده اند، خاطرنشان ساخت: احقاق حقوق، احترام به کرامت انسانی و تکریم شخصیت بازنشستگانی که سرمایه عمر خود را صرف آبادانی این مملکت کرده اند از وظایف نمایندگان است و قطعا مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.
وی با بیان اینکه موضوع مذکور از وزیر سوال می شود تصریح کرد: اگر وزیر نتواند راهکار اجرایی و عملیاتی درستی را تعریف کند لاجرم اقدامات جدی را در دستور کار قرار خواهیم داد.
عضو کمیسیون اقتصادی اظهار امیدواری کرد تا راهکارهای پیشنهادی جنبه شعاری نداشته و د رعرصه اجرا بتوان چشم انداز قابل قبولی را رویت کرد چه در غیر این صورت دولت باید منتظر واکنش مجلس باشد.
عضو کمیسیون انرژی: دولت تجدید نظر کند
عسگر جلالیان نیز ضمن انتقاد به عملکرد دولت مبنی برعدم افزایش منطقی و قانونی حقوق بازنشستگان اظهار داشت: این مساله ساده ای نیست که به راحتی بتوان از آن گذشت ، لذا دولت باید به سرعت دستورالعمل موجود را اصلاح و مطابق قانون رفتار کند.
نماینده مردم دیر،‌کنگان و جم به هزینه های بازنشستگان اشاره کرد وگفت: این افراد پس از طی سالها زندگی در حالیکه تمام توان و انرژی خود را برای خدمت به پیشرفت و آبادانی این مرز و بوم  صرف کرده اند اکنون با هزینه های بالای زندگی مواجه اند و به دستگیری و مساعدت بیشتری نسبت به سایر اقشار جامعه نیازمندند.
وی ادامه داد: اخلاق ،‌ادب، سیاست ، علم مملکت داری و عقل و منطق حکم می کندکه توجه ویژه به این قشر باید در اولویت برنامه های دولت قرار گیردولی ظاهرا بیشترین اجحاف متوجه این قشر شده است.
جلالیان تاکید کرد: به عنوان یکی از نمایندگان مردم به طور صریح و اکید از دولت می خواهم نسبت به افزایش حقوق این قشر بر مبنای آنچه قانون مقرر کرده است یعنی مطابق با تورم موجود اقدام کند.
این عضو کمیسیون انرژی خطاب به کارگران و بازنشستگان اظهار داشت: مردم گمان کنند حال که از سیستم های اداری خارج شده اند دیگر راه به جایی نخواهند داشت بلکه مطمئن باشند وکلای آنها در مجلس این قضیه را تا رسیدن به نتیجه و خواست قانونی آنها پیگیری خواهند کرد و این مساله به هیچ عنوان رها نمی شود.
عضو کمیسیون اجتماعی: مجلس وارد عمل شده است
مجید نصیرپور نیز از پیگیری موضوع افزایش غیر منطقی و ناعادلانه حقوق بازنشستگان توسط نمایندگان و کمیسیون اجتماعی خبر داد.
نماینده مردم سراب افزود: اهمیت این موضوع چنان است که نمایندگان به صورت انفرادی و نیز از طریق کمیسیون اجتماعی مساله را پیگیری می کنند.
وی با اشاره به اینکه تورم اعلامی از سوی بانک مرکزی 5/9 درصد عنوان شده است تصریح کرد: مطابق قانون برنامه افزایش حقوق باید بر مبنای تورم اعلامی از سوی دستگاه های ذیربط دولتی از جمله بانک مرکزی تنظیم شود،‌در حالیکه دولت از افزایش 6 درصدی سخن می گوید و این مساله با نص صریح قانون در تناقض است.
نصیرپور تاکید کرد: مردم انتظاری جز اجرای صحیح قوانین را ندارند و مجلس نیز بر این امر اصرار دارد لذا این مساله با جدیت بسیار زیادی پیگیری می شود چرا که عدم اجرای قانون مذکور منجر به ‌فقیر شدن دوباره اقشار آسیب پذیر جامعه و بروز مشکلات تازه اقتصادی و اجتماعی خواهد شد.
افزایش 12 درصدی درراه است
در این زمینه اما جواد صبور از حضور محصولی وزیر رفاه و حافظی رییس سازمان تامین اجتماعی در مجلس و وعده های دولت برای حل مشکل افزایش ناعادلانه حقوق بازنشستگان و افزایش 12 درصدی آن خبر می دهد .
این عضو کمیسیون اجتماعی درباره نشستی که اخیرا با حضور مسولان مربوطه در محل کمیسیون برگزار شده بود چنین گفت: در این جلسه موضوع افزایش 6 درصدی حقوق بازنشستگان مطرح و غیر قانونی بودن آن به آقایان گوشزد شد مسئولان  نیز قول دادند تا 6 درصد دیگر از محل فروش سهام تامین و به 6 درصد قبلی بیفزایند تا بدین ترتیب بازنشستگان از افزایش حقوق 12 درصدی بهره مند شوند.
نماینده مردم اردبیل و نمین در مجلس هشتم اجرای این وعده را منوط به فروش سهام خواند و در عین حال تاکید کرد اگر دولت از اجرای وعده خود سرباز بزند و به تعهدات و قول های خود عمل نکند آنگاه مجلس بار دیگر از ابزارهای نظارتی خود استفاده خواهد کرد تا حقوق این قشر به طور کامل پرداخت شود.

منبع:روزنامه كاروكارگرارسال توسط سید احمد شتابان
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

كد موزیك بی کلام